Eesti suursaadik andis üle volikirja Ameerika Riikide Organisatsioonile

Teisipäeval, 14. mail andis Eesti suursaadik Ameerika Riikide Organisatsiooni (OAS) juures Jonatan Vseviov üle volikirja OAS-i peasekretär Luis Almagrole.

„Arvestades Eesti vähest esindatust Ladina-Ameerika riikides annab suhtlemine OAS-iga Eestile parema arusaama selle maailmajao arengutest ning teisalt muidugi ka tugevama positsiooni oma huvide kaitsmisel ja seisukohtade tutvustamisel. Eesti tuntus eduka e-riigina on ka siinses maailmajaos märkimisväärne, mis see loob võimalusi nii riikidevaheliste kui ettevõtlusalaste suhete arenguks,“ ütles Vseviov. „Küberjulgeoleku edendamise osas on koostöö juba ka toimumas. Näiteks sõlmisid Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) ja OAS 2014. aastal koostöölepingu, mille alusel pakub RIA organisatsiooni liikmesriikidele oma teadmisi ja kogemusi,“ lisas saadik.

Eesti on toetanud OAS-i  küberturvalisuse alaseid tegevusi arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest kokku 300 000 euroga aastatel 2015, 2016 ja 2018. Toetust on kasutatud mitmete koolitusseminaride, konverentside ja kohtumiste läbiviimiseks nii Eestis kui OAS-i riikides, näiteks Kolumbias, Belizes, Mehhikos, Paraguays, Ecuadoris, Costa Ricas, Panamas ja Guatemalas.

OAS on 35 Ameerika mandri riiki ühendav organisatsioon, mille üldeesmärkideks on demokraatia, inimõiguste, julgeoleku ja arengu toetamine. Eesti on OAS-i vaatlejariik alates 2002. aastast.

Jonatan Vseviov lõpetas Tartu Ülikool politoloogia erialal ning seejärel omandas ta magistrikraadi Georgetowni Ülikoolis julgeoleku-uuringute erialal. 2004. aastal asus Vseviov tööle välisministeeriumi poliitika planeerimise osakonda, kust ta liikus edasi poliitikadiplomaadiks Eesti suursaatkonda Washingtonis. 2008 kuni 2018 töötas Vseviov kaitseministeeriumis, kus aastatel 2014-2016 oli ta kaitseplaneerimise asekantsler ja alates 2016. aasta jaanuarist kantsler. Möödunud aasta augustist on Jonatan Vseviov Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides.

Pildid: https://flic.kr/s/aHsmDvfuXf