Korduma kippuvad küsimused seoses dokumentide taotlemisega.

Millal pean reisidokumentide tellimiseks aja broneerima ja tulema isiklikult kohale?

 • Kui vajate uut passi ja vana enam ei kehti või politsei sõnul tuleb sõrmejäljed uuesti anda
 • Kui laps vajab uut passi ja on vahepeal saanud 12. aastat vanaks
 • Kui peate dokumendi kättesaamiseks tegema volikirja kellelegi teisele. Vastav avaldus tuleb esitada koos taotlusega, tagantjärele ei ole võimalik teist isikut volitada.

Kas keegi teine saab minu passi ja/ või ID kaardi minu eest saatkonnast või aukonsuli käest ära tuua?

 • Kui soovite, et teie dokument väljastataks kellelegi teisele peate tegema kirjaliku avalduse dokumenti taotledes. Hiljem (näiteks siis kui dokument on juba saabunud) ei ole seda võimalik teha. Kui soovite kedagi volitada oma passi/ ID kaarti kätte saama, ei ole teil võimalik dokumenti tellida ei posti ega e-posti teel, samuti mitte e-teeninduskeskkonnas. Sel juhul peate kindlasti isiklikult kohale tulema dokumenti taotlema.

Kas ma võin saata oma passi ja ID kaardi taotluse posti või e-posti teel saatkonda?

 • Saatkonna kaudu Eesti passi ja ID-kaardi taotlemiseks tuleb pöörduda isiklikult saatkonda. Taotlust posti või e-posti teel saatkonda esitada ei saa.

Tahan dokumenti kätte saada aukonsuli juures. Mida pean taotlusele märkima?

 • Passe ja ID kaarte väljastavad lisaks saatkonnale ja peakonsulaadile New Yorgis ka Eesti aukonsulid USAs. Kui soovite dokumenti kätte saada aukonsuli juures märkige väljastuskohaks „aukonsul USAs-s / linna nimi /“

Kas saatkonnas on võimalik teha kiirpassi?

 • Saatkonnas ei ole võimalik taotleda kiirpassi. Kiirpassi (väljastatakse 2 tööpäeva jooksul) saab taotleda ainult Tallinnas Politsei- ja Piirivalveameti teenindusbüroodes.

Millal ma peaksin hakkama passi ja/või ID kaarti välja vahetama?

 • Passi ja/või ID kaardi väljavahetamist ei maksa jätta viimasele minutile, vältimaks ebameeldivaid üllatusi vahetult enne reisi. Tuleb arvestada, et passi / ID kaardi tellimisest kättesaamiseni kulub ca 6 nädalat kuni 2 kuud.

Vajan uut passi, kuid elan saatkonnast/ peakonsulaadist väga kaugel. Kas mul on võimalik dokumenti taotleda mugavamalt kui Washingtoni või New Yorki kohale sõites?

 • Eesti Peakonsulaat New Yorgis korraldab konsulaarmissioone. Jälgige nende kodulehekülge ja sotsiaalmeediat, et teada millal konsul viibib teile lähemal.

Kas laps peab tulema kaasa dokumenti taotlema ja kätte saama?

 • Passi taotlemisel peab sõrmejäljed andma alates 12-ndast eluaastast. Alla 12-aastane laps ei pea tulema vanemaga kaasa passi taotlema. Reisidokumendid väljastatakse alates 15-ndast eluaastast dokumendi omanikule või volitatud isikule, alla 15-aastaste laste dokumendid väljastatakse hooldajale või taotlemisel hooldaja poolt volitatud esindajale.

Kuidas ma saan teada et mu dokumendid kohal on?

 • Eesti kodaniku passi- ja ID-kaarditaotlusi menetleb Eestis Politsei- ja Piirivalveamet. Info ja kontaktandmed PPA kodulehelt. Taotluse staatust on võimalik jälgida siit. Saatkond teavitab kodanikku e-maili teel niipea, kui dokumendid on saatkonda jõudnud.