Eesti peakonsulaat San Franciscos tänas koostööpartnereid ning võõrustas aukonsulite aastakohtumist

15.–16. novembrini võõrustas Eesti peakonsulaat San Franciscos Eesti Ameerika Ühendriikide aukonsulite aastakohtumist. Sündmuse peakülaliseks oli Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Kristjan Prikk.

Aukonsulitele anti ülevaade Eesti viimase aja olulisematest arengutest, edasistest tähtsamatest sündmustest, samuti konsulaarvalla värskematest teemadest ja EAS-i välisinvesteeringute keskuse tegevustest Ameerika Ühendriikides.

Aukonsulid jagasid teavet arengutest oma tegevuspiirkondades ja ideid võimalikest edasistest sammudest Eesti tutvustamisel. Ühisarutelu keskendus aukonsulite võrgustiku ja Eesti diplomaatiliste esinduste koostöö edendamisele. Lisaks töösessioonidele oli programmis Eesti ettevõtte Harmet näidismoodulmaja külastus ja kohtumine Stanfordi ülikoolis, et saada ülevaade ülikooli Balti õpingute programmist ning Eesti välisministeeriumi ja Stanfordi ülikooli koostööst.

 

15. novembril toimus ka Eesti suursaadiku Ameerika Ühendriikides Kristjan Priki ja peakonsuli San Franciscos Ann Hänni vastuvõtt Ameerika Ühendriikide lääneranniku kolleegidele ja koostööpartneritele, Eesti aukonsulitele Ameerika Ühendriikides ja Eesti kogukonna esindajatele.

 

„Tegemist oli Eesti peakonsulaadi San Franciscos esimese suurema üritusega, et avaldada tänu ja tunnustust kohapealsetele koostööpartneritele järjepideva ja sisuka toetuse eest Eesti peakonsulaadi käivitamisel, mida lahvatanud COVID-pandeemia on oluliselt mõjutanud,“ ütles peakonsul Ann Hänni. „Seejuures on Eesti kõrgetasemeline visiit koos äridelegatsiooniga kavandamisel niipea, kui kohapealsed olud seda võimaldavad.“

Vastuvõtul anti üle välisministri tunnustused kahele Eesti aukonsulile. Pidulikult tänati Eesti endist aukonsulit San Franciscos Richard Allan Horningut, kelle volitused Eesti esindamisel piirkonnas lõppesid 2019. aasta lõpus San Franciscos Eesti diplomaatilise esinduse käivitamisega. Eesti aukonsulile Los Angeleses Jaak Treimanile anti üle välisministeeriumi sinise emailiga hõbemärk erakordselt pikaajalise ja pühendunud teenistuse eest.

Peakonsulaadi rajamist San Franciscos alustati 2019. aasta lõpus. Peakonsulaadi tööpiirkonda kuulub 13 USA läänepoolset osariiki ning peamisteks ülesanneteks on Eesti ja Ameerika Ühendriikide lääneranniku vaheliste majandussuhete edendamine ja konsulaarteenuste osutamine. Peakonsulaadi koosseisus on ka Eesti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse välisinvesteeringute keskuse esindaja. Eestil on praegu Ameerika Ühendriikides 13 aukonsulit.

Fotod (autor: Richard Mayer): https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/72157720154094774

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
[email protected]